Duyurular

 Ana Sayfa / Güncel / Duyurular

‘’Sokak Oyunları Şenliği’’ etkinliği

‘’Sokak Oyunları Şenliği’’ etkinliği

22-26 Mayıs 2023 tarihleri arasında okulumuzda ‘’Sokak Oyunları Şenliği’’ düzenlenecektir. Öğrencilerimize unutulmakta olan geleneksel oyunları hatırlatmak, oyun kültürlerini geliştirmek, dostluk ve arkadaşlık ilişkilerini güçlendirmek, sokakta verimli zaman geçirmeleri için teşvik etmek ve grup oyunlarında iş birliği yaparak yarışmayı, kazanmayı ve kaybetmeyi eğlenceli bir şekilde öğretmek amacıyla yapılacak etkinliğe belirlenen program doğrultusunda; İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerimizin tümü katılacaklardır.

“Gençlik ve Spor Haftası” etkinliği

“Gençlik ve Spor Haftası” etkinliği

16-19 Mayıs 2023 tarihleri arasında okulumuzda “Gençlik ve Spor Haftası” ana etkinliği yapılacaktır.  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın önemini öğrencilerimize aktarmak, dünya barışı, sevgi, birlik, beraberlik, paylaşım ve dayanışma gibi değerlerle onları tanıştırmak amacıyla yapılacak etkinliğimize belirlenen program doğrultusunda; İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerimizin tamamı katılacaktır.

"Sevgili Annelerimiz" etkinliği

"Sevgili Annelerimiz" etkinliği

8-12 Mayıs 2023 tarihi haftasında okullarımızda ‘’Sevgili Annelerimiz’’ ana etkinliği yapılacaktır.  Öğrencilerimize, “Doğrularımızla yanlışlarımızla bizi koşulsuz seven, varlık nedenimiz annelerimizin değerini bilmeliyiz” düşüncesini benimsetmek ve onlara her zaman saygı ve sevgimizi hissettirmemiz gerektiğini kavratmak amacıyla yapılacak etkinliğimize belirlenen program doğrultusunda; İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerimizin tamamı katılacaktır.

Tema Ayı: Brezilya

Tema Ayı: Brezilya

Öğrencilerimizin farklı kültürler hakkında bilgi sahibi olup farkındalıklarını artırmak ve yaşam boyu öğrenen bireyler olmalarına katkı sağlamak için yapılan mayıs ayı tematik etkinliğimiz kapsamında Brezilya ülkesinin kültürünü mercek altına alıyoruz. 

Brezilya’yı öğrencilerimizle birlikte her yönüyle tanımak ve tanıtmak için okulumuzda bu ülkenin yemekleri, tarihi, sanatı, sporu ve kültürel özellikleri ele alınarak çeşitli etkinlikler düzenlenecektir.

"Bilim Şenlikleri" etkinliği

"Bilim Şenlikleri" etkinliği

2-5 Mayıs haftasında okulumuzda "Bilim Şenlikleri" etkinliği yapılacaktır. Öğrencilerimizde merak duygusunu harekete geçirerek, fen bilimlerine olan ilgilerini artırmak, bilimsel sorgulama süreçlerini anlamalarını sağlamak ve bilimsel bilgi üretme becerilerini kullanarak problem çözmeye yönlendirmeyi amaçlayan etkinliğimize tüm sınıf düzeyleri katılacaktır.

"Dans Şenlikleri" etkinliği

"Dans Şenlikleri" etkinliği

24-28 Nisan haftasında okulumuzda "Dans Şenlikleri" etkinliği yapılacaktır. Öğrencilerimizin sanatsal yaratıcılıklarını keşfetmelerine ve dönüşümlü düşünme becerilerini geliştirerek ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkarmalarına fırsat sunmaktır. Bu sayede öğrencilerimiz, sanatla daha iç içe gelecek ve farklı sanat dallarında deneyim kazanacaktır. Bu etkinliğimize belirlenen program doğrultusunda İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerimizin tamamı katılacaktır.

Adres Bilgileri