Özel YÜCE Fen Lisesi Standartlar

 Ana Sayfa / Yüce Okulları / Özel YÜCE Fen Lisesi Standartlar

Özel YÜCE Fen Lisesinde ulusal ve uluslararası standartlarda çok yönlü eğitim!

Özel Yüce Fen Lisesi MEB öğretim programlarının yanı sıra P21 beceri standartlarını ve teknolojiyi tüm eğitim süreçlerinde etkin bir şekilde kullanmaktadır.

1985 yılında kurulan Özel YÜCE Fen Lisesi, 1996 Ankara Oran şehrindeki okul yerleşkesi bünyesinde eğitimine devam etmiştir. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir özel okul olan Özel YÜCE Fen Lisesi, MEB öğretim programı gerekliliklerini sağlarken aynı zamanda eğitimin değişen yaklaşımları ile öğrencilerini geleceğe hazırlar. 21. Yüzyılın küreselleşen ekonomisinde başarılı olacak bireyleri bugünden yetiştirmek üzere eğitim veren Özel YÜCE Fen Lisesi bu alanda dünyanın en yetkili kurumu olan P21’in (21. Yüzyıl Becerileri Ortaklığı) oluşturduğu beceri standartlarını referans olarak almakta ve teknolojiyi etkin olarak tüm eğitim süreçlerinde kullanmaktadır.

Öğretim programının standartları yani “öğrencilerin ne öğrendiği” ulusal ve uluslararası geçerlilikteki yaklaşımlarla sadece bilgi değil, kavram, beceri ve tutumlar odağında belirlenmektedir.

Adres Bilgileri